Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 16.12.2018, 11:23

Красноградський РЦДЮТ

Меню сайту

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Туризм

03 лютого 2018 р. у приміщенні Красноградської ДЮСШ відбулися змагання зимової першості Красноградського району з техніки велосипедного туризму серед учнівської молоді. У змаганнях брали участь 14 команд молодшої вікової групи та 12 команд старшої вікової групи закладів освіти району. До програми змагань входили такі конкурси: фігурне водіння велосипеда, знання правил дорожнього руху та надання першої долікарської допомоги, уміння в’язати туристичні вузли.

Переможцями стали команди Красноградського НВК №2, Піщанського НВК, Красноградського багатопрофільного ліцею, Кобзівського НВК, Петрівського НВК, Зорянського ЗЗСО І-ІІ ступенів, Добренського НВК, Красноградського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 ім.О.І.Копиленка, Лукашівського НВК (у загальному заліку). Найкращі результати з техніки велосипедного туризму показали учні Красноградського НВК №2, Піщанського НВК, Кобзівського НВК, Красноградського багатопрофільного ліцею, Петрівського НВК, Лукашівського НВК.

 

З 14 по 17 вересня 2017 року на базы дитячого оздоровчого табору «Колос» с.Павлівка Нововодолазького району відбувся ІІ етап Кубку України з велосипедного туризм, у якому брали участь команда вихованців гуртків Красноградського РЦДЮТ, що працюють на базі Кобзівського, Добренського та Миколо-Комишуватського НВК і Зорянської ЗОШ І-ІІ ступенів.

У програмі змагань кращими на «Комплексній дистанції» Дипломом Українського державного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді зі І місце нагороджено Гету Юлію. За ІІ місце Гету Юлію, Мирончука Владислава, Шолох Володимира та команду Харківської області (тренери Мирончук А.І., Харченко В.М.). За ІІІ місце Мирончека Владислава.

У програмі на дистанції «Велоралі» Дипломом Українського державного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за ІІІ місце нагороджено команду Харківської області (тренери Мирончук А.І., Харченко В.М.).

У програмі загальнокомандного заліку Дипломом Українського державного Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за ІІІ місце нагороджено Шолох Володимира та команду Харківської області (тренери Мирончук А.І., Харченко В.М.).

У програмі « Тріал» Грамотою КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» за І місце нагороджено Гету Юлію та Смірнову Анастасію.

У програмі «Велокрос» Грамотою КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» за ІІІ місце нагороджено Гету Юлію.

У програмі «Фігурне володіння велосипеда» Грамотою КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» за І місце нагороджено Мирончука Владислава. За ІІІ місце нагороджено Гету Юлію та Гету Марину.

Всього туристи привезли 20 нагород. Вітаємо переможців, так тримати!

 

Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту» (від 22.06.2000

№ 1841-ІІІ), «Положення про позашкільний навчальний заклад» затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 06.05.2001 №433 діяльність Красноградського РЦДЮТ спрямована на задоволення освітніх потреб дітей та учнівської молоді відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців.

Красноградський районний Центр дитячої та юнацької творчості є методичним центром з туристсько-краєзнавчої роботи закладів освіти Красноградського району. Основною метою діяльності якого є: розвиток краєзнавчого руху, відродження духовності, історичної пам’яті, любові до рідного краю, патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурного надбання, участі вихованців у районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах туристсько-краєзнавчого спрямування.

  • формою позакласної краєзнавчої роботи у школі є гурток. У 2016/2017 навчальному році бюджетні туристсько – краєзнавчі гуртки працюють лише на базі Красноградського РЦДЮТ. Ними охоплено 6 гуртків, у яких навчається 150 вихованців. Туристсько-краєзнавчі гуртки працюють на базі сільських загальноосвітніх навчальних закладів: Добренського НВК (2 групи), Кобзівського НВК, Красноградського НВК №3 та Красноградської гімназії «Гранд», Зорянської ЗОШ І-ІІ ст.

Краєзнавчі гуртки працюють згідно «Навчальних програм для гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти», рекомендованих листом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України від 02.04.2012 № 1/11-4293.

Основною метою діяльності гуртків «Географічне краєзнавство» (керівник Розсоха В.В.), «Історичне краєзнавство» (керівник Ефендієва О.О.), «Юні туристи-краєзнавці» (Ярмолюк Н.В.) є вивчення основ географії, історичного надбання рідного краю, створення історико-краєзнавчих нарисів та розробка цікавих краєзнавчих маршрутів Красноградщини

Програми гуртків спрямовані на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з окремих предметів та туристсько-краєзнавчої роботи.

В основу туристсько-краєзнавчих програм покладено базові блоки:

• краєзнавство;

• спортивно-туристська підготовка;

• фізична культура та безпека життєдіяльності.

Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню краєзнавчої термінології, практичних навичок роботи з краєзнавчим обладнанням, компасом, картографічними матеріалами, користування туристським спорядженням та обладнанням, виконання топографічних робіт, свідомого ставлення до власного здоров’я.

Під час занять керівники гуртків використовують різноманітні методи та форми навчання: пояснювально-ілюстративні (розповідь, пояснення, бесіда, ілюстрація, дискусія та ін.), репродуктивні (відтворювальні), тренінгові (розвиток знань, набуття вмінь та навичок), дискусійні, проблемно-пошукові (дослідницькі, пошукові) методи навчання. При проведенні практичних занять перевага надається краєзнавчим дослідженням та пошуковій роботі, спортивним та рухливим іграм з елементами туризму, краєзнавчим дослідженням за природою, об’єктами та інше.

Застосовуються різноманітні засоби навчання: наочні посібники, картографічний, роздатковий матеріал, технічні засоби навчання.

Вихованці гуртка разом з керівниками досліджують географію рідного краю та розробляють нові туристичні маршрути Красноградщини.

Туристичні гуртки працюють згідно навчальних програм для гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти (спортивно-туристський профіль) схвалених науково-методичною комісією з позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України (протокол від 19.06.2013 №2).

Метою роботи даних гуртків є виховання всебічно розвиненої особистості засобами спортивного туризму. Серед основних завдань є: вивчення вихованцями даної місцевості, вміння орієнтуватися на ній, організовувати ночівлю та побут в польових умовах, надавати долікарську допомогу, обслуговувати та ремонтувати велосипед в умовах спортивно-туристського походу; формувати у вихованців високих моральних якостей, самодисципліни, вміння визначати мету та досягати її, працювати в колективі (команді), аналізувати власні дії та дії товаришів.

На базі Добренського (керівник Харченко В.М.) та Кобзівського НВК (Мирончук А.І.) працюють гуртки «Велосипедний туризм», а на базі Красноградського НВК №3 гурток «Пішохідний туризм» (керівник Кізіченко Є.Ю.). Робота гуртків організована у формі теоретичних та практичних занять. Екскурсії, походи, участь у змаганнях та практичні заняття є обов’язковими складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту тем до реального життя. Тренування відбуваються як на спортивному майданчику так і в спортивній залі, що сприяє загартуванню дитячого організму до підвищених життєвих складностей. Вихованці гуртка неодноразові учасники одноденних походів під час яких вивчають історію рідного краю, знайомляться з культурними пам’ятками Красноградщини.

Вихованці гуртків неодноразові переможці районних та обласних змагань з техніки велосипедного туризму та спортивного орієнтування. Вихованці гуртка «Велосипедний туризм» (керівник Мирончук А.І.) Мирончук Владислав та Гета Юлія увійшли до складу збірної команди Харківської області на змаганнях Кубку України з велосипедного туризму та посіли призові місця.

  • Краєзнавча робота, яка проводиться під час екскурсій і туристських походів, є найбільш ефек​тивною позаурочною формою вивчення рідно​го краю. краєзнавчим спостереженням відбувається активне засвоєння учнями на-​вчального матеріалу й набуття ними навичок, необхідних у житті. Школярі району подорожують не лише Україною, відвідавши Харків, Полтаву, Дніпро, Київ, Умань, Чернігів, а й знайомляться з історичними памятками рідного краю: Більовською та Іванівською фортецями, водолікарнею, лікарнею Шиндлера, Красноградським краєзнавчим музеєм, картинною галереєю та ін..

Під час екскурсій, подорожей та експе​дицій вони збирають краєзнавчий матеріал, проводять різноманітні спостереження за місцевими явищами й об'єктами. Зібраний під час екскурсій і туристських подорожей краєзнав​чий матеріал активно використовується під час участі школярів у краєзнавчих конкурсах та експедиціях «Моя Батьківщина - Україна», «Слобожанські дзвони перемоги». Одним із завдань експедицій є широке залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої пошукової та дослідницької роботи. Експедиційні пошукові загони загальноосвітніх навчальних закладів Красноградського району стали переможцями:

  • Районного етапу обласної військово-патріотичній акції «Слобожанські дзвони Перемоги»

Напрям «Стежки, опалені війною»

Коваль Вікторія, учениця 9 класу Володимирівського НВК, за дослідницько-пошукову роботу «Діяльність підпільної молодіжної організації на території Володимирівської школи» (керівник Власенко Н.І.);

Воропай Анастасія, учениця 10 класу Красноградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. №1 ім. О.І. Копиленка, за дослідницько-пошукову роботу «Евакогоспіталь №3294» (керівник Зінченко Л.Ю.)

Напрям «Війна у спогадах очевидців»:

Портянко Дар’я, учениця 8 класу Красноградського НВК №3, за дослідницько-пошукову роботу «Перевірено цензурою» (керівник Пікалова І.С.);

Третяк Ірина, вихованка Красноградського РЦПО, за дослідницько-пошукову роботу «Естафета пам’яті» (керівник Хінцинська І.М.);

Ситник Валерій, учень 9 класу Хрестищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., за дослідницько-пошукову роботу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (керівник Нартов Г.А.).

Напрям «Ми вічно будемо пам’ятати і вам забути не дамо»:

Вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», учні Зорянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, за дослідницько-пошукову роботу «Зоряні струни» (керівник Ярмолюк Н.В.);

Бондаренко Владислав, учень 9 класу Роздольської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., за дослідницько-пошукову роботу «Гортаючи сторінки історії війни» (керівник Бондаренко О.Г.)

Напрям «Герої не вмирають»:

Богатирьов Владислав, учень 9-А класу Красноградської гімназії «Гранд» , за дослідницько-пошукову роботу «Герої поруч з нами» (керівник Соловйова О.О.);

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Красноградського РЦДЮТ на базі Добренського НВК за дослідницько-пошукову роботу «Герої творять дійсність – сучасність творить героїв» (керівник Ефендієва О.О.)

Напрям «Чорнобиль: події, долі, пам’ять»

Бугаєнко Павло, вихованець Красноградського РЦДЮТ, за дослідницько-пошукову роботу «Немов війну ми згадуєм той день, немов чуму, що поповзла землею…» (керівник Бугаєнко Т.О.);

Криштопік Анастасія, вихованка Красноградського РЦПО, за дослідницько-пошукову роботу «Спогади. «Герої не тільки на війні. Чорнобиль- індикатор людяності і… совісті» (керівники Чернятіна А.В., Єременко Т.В .).

  • Районного заочного конкурсу походу вихідного дня
  • Дипломом І ступеня нагороджено учнів 10-го класу Красноградської гімназії «Гранд»;
  • Дипломом ІІ ступеня учнівський загін «Юний історик» Добренського НВК;
  • Дипломом ІІІ ступеня учнів Роздольської ЗОШ І-ІІ ст.
  • Обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна

- Грамотою «Абсолютних переможців» нагороджено вихованців пошукового загону гуртка «Дитячий театр» (керівник Чекамова О.С.);

- Грамотою «Переможців» нагороджено вихованців пошуково-екпедиційного загону «Патріот» гуртка «Географічне краєзнавство» на базі Красноградської гімназії «Гранд» (керівник Розсоха В.В..);

- Грамотою «Лауреата» нагороджено вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» на базі Зорянської ЗОШ І-ІІ ст (керівник Ярмолюк Н.В.).

- Грамотою «Лауреата» нагороджено колектив учнів 7-А класу «Красноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.І.Копиленка (керівники Ващенко Л.М. Петрикіна К.І.);

- Грамотою «Лауреата» нагороджено Бондаренко Владислава учня Роздольської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Бондаренко О.Г)

  • Всеукраїнського конкурсу «Знайди героя-чорнобильця поруч»

Дипломом учасника нагороджено вихованця гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Бугаєнко Олексія (керівник Бугаєнко Т.О.)

  • Всеукраїнської філософської історико - краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», одне з завдань якої це сприяння патріотичному вихованню учнівської молоді. Для участі у конференції вихованцем Бугаєнко О. була підготована дослідницько-пошукова робота на тему «Земська лікарня. Проблеми збереження архітектурних памяток».

 

З метою надання додаткової освіти учнівській молоді, залучення творчо обдарованих учнів до науково – дослідницької діяльності та професійного спрямування вихованців, на базі Красноградського РЦДЮТ працює наукове товариство учнів «Едельвейс».

У науковому товаристві працює 4 наукових відділення: історії, наук про землю, хімії та біології, екології та аграрних наук. У товаристві навчається 20 слухачів.

Система викладання в науковому товаристві передбачає використання місцевого матеріалу, урахування умов регіону, самостійну роботу з інформаційними джерелами, співпрацю з науковими та громадськими організаціями.

Вихованці наукового товариства «Едельвейс» стали переможцями районного етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН:

Кривошеїн Денис (керівник Розсоха В.В.) «Дослідження пісків кар’єру села Берестовенька Красноградського району» та Ціко Руслана (керівник Меднікова Л.П.) «Комплексне вивчення еколого-географічного стану грунтів с. Наталине Красноградського району Харківської області».

Учні наукового товариства «Едельвейс» стали учасниками Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Ман-юніор ерудит» у номінації «Історик-юніор» переможцями стали 2 учні. Також 2 учні направили науково-дослідницькі роботи для участі у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-юніор дослідник».

Вивчаючи рідний край, учні набувають і за​кріплюють навички пошукової, дослідницької роботи, розширюють загальноосвітні знання. Краєзнавство, на сьогодні, є дієвим засобом національно-патріотичного виховання сучасного учня. Правильно організована краєзнавча робота у навчальному закладі стала ефек​тивним педагогічним і методичним засобом ви​ховання молодого покоління громадян нашої держави.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

  

 

 

 

 

 

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz