Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.08.2019, 12:31

Красноградський РЦДЮТ

Меню сайту

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Туризм

09.02.2019 в приміщенні Красноградської ДЮСШ відбулися районні змагання з техніки велосипедного туризму у яких брали участь 14 команд ЗЗСО Красноградського району та Наталинського ОТГ. Метою змагань було відпрацювання техніки фігурного водіння велосипеда, в’язання туристичних вузлів та відбору кращих спортсменів до участі у обласних змаганнях з велосипедного туризму серед учнівської молоді

Результати змагань подано у таблиці:


 

 

Щорічним та традиційним на Красноградщині стало проведення районного туристичного зльоту з нагоди Міжнародного Дня туризму. 13 жовтня на міській зоні відпочинку зібралися поціновувачі активного відпочинку – команди учнів закладів освіти для участі в районному туристичному зльоті. Юні туристи показали свої знання і вміння в різноманітних конкурсах: у фігурному водінні велосипеда, умінні орієнтуватися по азимуту, в’язанні вузлів, переправлятися по «купинах» та через «болото». А по завершенню всіх чекала смачна польова каша, яку із задоволення учні смакували. Переможцями стали команди юних туристів Красноградського НВК №2, Зорянського ЗЗСО І-ІІ ступенів (І місце); Красноградської гімназії «Гранд», Кобзівського НВК (ІІ місце); Красноградського багатопрофільного ліцею, Лукашівського НВК, Берестовеньківської філії (ІІІ місце).

 

Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту» (від 22.06.2000

№ 1841-ІІІ), «Положення про позашкільний навчальний заклад» затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 06.05.2001 №433 діяльність Красноградського РЦДЮТ спрямована на задоволення освітніх потреб дітей та учнівської молоді відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів та здібностей вихованців.

Красноградський районний Центр дитячої та юнацької творчості є методичним центром з туристсько-краєзнавчої роботи закладів освіти Красноградського району. Основною метою діяльності якого є: розвиток краєзнавчого руху, відродження духовності, історичної пам’яті, любові до рідного краю, патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурного надбання, участі вихованців у районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах туристсько-краєзнавчого спрямування.

  • формою позакласної краєзнавчої роботи у школі є гурток. У 2017/2018 навчальному році бюджетні туристсько – краєзнавчі гуртки працюють лише на базі Красноградського РЦДЮТ. Ними охоплено 6 гуртків, у яких навчається 150 вихованців. Туристсько-краєзнавчі гуртки працюють на базі сільських загальноосвітніх навчальних закладів: Добренського НВК (2 групи), Кобзівського НВК, Красноградського НВК №3 та Красноградської гімназії «Гранд», Зорянської ЗОШ І-ІІ ст.

Краєзнавчі гуртки працюють згідно «Навчальних програм для гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти», рекомендованих листом Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України від 02.04.2012 № 1/11-4293.

Основною метою діяльності гуртків «Географічне краєзнавство» (керівник Розсоха В.В.), «Історичне краєзнавство» (керівник Ефендієва О.О.), «Юні туристи-краєзнавці» (Ярмолюк Н.В.) є вивчення основ географії, історичного надбання рідного краю, створення історико-краєзнавчих нарисів та розробка цікавих краєзнавчих маршрутів Красноградщини

Програми гуртків спрямовані на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з окремих предметів та туристсько-краєзнавчої роботи.

В основу туристсько-краєзнавчих програм покладено базові блоки:

• краєзнавство;

• спортивно-туристська підготовка;

• фізична культура та безпека життєдіяльності.

Важлива роль відводиться формуванню у гуртківців мовної культури, засвоєнню краєзнавчої термінології, практичних навичок роботи з краєзнавчим обладнанням, компасом, картографічними матеріалами, користування туристським спорядженням та обладнанням, виконання топографічних робіт, свідомого ставлення до власного здоров’я.

Під час занять керівники гуртків використовують різноманітні методи та форми навчання: пояснювально-ілюстративні (розповідь, пояснення, бесіда, ілюстрація, дискусія та ін.), репродуктивні (відтворювальні), тренінгові (розвиток знань, набуття вмінь та навичок), дискусійні, проблемно-пошукові (дослідницькі, пошукові) методи навчання. При проведенні практичних занять перевага надається краєзнавчим дослідженням та пошуковій роботі, спортивним та рухливим іграм з елементами туризму, краєзнавчим дослідженням за природою, об’єктами та інше.

Застосовуються різноманітні засоби навчання: наочні посібники, картографічний, роздатковий матеріал, технічні засоби навчання.

Вихованці гуртка разом з керівниками досліджують географію рідного краю та розробляють нові туристичні маршрути Красноградщини.

Туристичні гуртки працюють згідно навчальних програм для гуртків туристсько-краєзнавчого напряму позашкільної освіти (спортивно-туристський профіль) схвалених науково-методичною комісією з позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України (протокол від 19.06.2013 №2).

Метою роботи даних гуртків є виховання всебічно розвиненої особистості засобами спортивного туризму. Серед основних завдань є: вивчення вихованцями даної місцевості, вміння орієнтуватися на ній, організовувати ночівлю та побут в польових умовах, надавати долікарську допомогу, обслуговувати та ремонтувати велосипед в умовах спортивно-туристського походу; формувати у вихованців високих моральних якостей, самодисципліни, вміння визначати мету та досягати її, працювати в колективі (команді), аналізувати власні дії та дії товаришів.

На базі Добренського (керівник Харченко В.М.) та Кобзівського НВК (Мирончук А.І.) працюють гуртки «Велосипедний туризм», а на базі Красноградського НВК №3 гурток «Пішохідний туризм» (керівник Кізіченко Є.Ю.). Робота гуртків організована у формі теоретичних та практичних занять. Екскурсії, походи, участь у змаганнях та практичні заняття є обов’язковими складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту тем до реального життя. Тренування відбуваються як на спортивному майданчику так і в спортивній залі, що сприяє загартуванню дитячого організму до підвищених життєвих складностей. Вихованці гуртка неодноразові учасники одноденних походів під час яких вивчають історію рідного краю, знайомляться з культурними пам’ятками Красноградщини.

Вихованці гуртків неодноразові переможці районних та обласних змагань з техніки велосипедного туризму та спортивного орієнтування. Вихованці гуртка «Велосипедний туризм» (керівник Мирончук А.І.) Мирончук Владислав та Гета Юлія увійшли до складу збірної команди Харківської області на змаганнях Кубку України з велосипедного туризму та посіли призові місця.

  • Краєзнавча робота, яка проводиться під час екскурсій і туристських походів, є найбільш ефек​тивною позаурочною формою вивчення рідно​го краю. краєзнавчим спостереженням відбувається активне засвоєння учнями на-​вчального матеріалу й набуття ними навичок, необхідних у житті. Школярі району подорожують не лише Україною, відвідавши Харків, Полтаву, Дніпро, Київ, Умань, Чернігів, а й знайомляться з історичними памятками рідного краю: Більовською та Іванівською фортецями, водолікарнею, лікарнею Шиндлера, Красноградським краєзнавчим музеєм, картинною галереєю та ін..

Під час екскурсій, подорожей та експе​дицій вони збирають краєзнавчий матеріал, проводять різноманітні спостереження за місцевими явищами й об'єктами. Зібраний під час екскурсій і туристських подорожей краєзнав​чий матеріал активно використовується під час участі школярів у краєзнавчих конкурсах та експедиціях «Моя Батьківщина - Україна», «Слобожанські дзвони перемоги». Одним із завдань експедицій є широке залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої пошукової та дослідницької роботи. Експедиційні пошукові загони загальноосвітніх навчальних закладів Красноградського району стали переможцями:

  • Районного етапу обласної військово-патріотичній акції «Слобожанські дзвони Перемоги»

Напрям «Стежки, опалені війною»

Коваль Вікторія, учениця 9 класу Володимирівського НВК, за дослідницько-пошукову роботу «Діяльність підпільної молодіжної організації на території Володимирівської школи» (керівник Власенко Н.І.);

Воропай Анастасія, учениця 10 класу Красноградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.. №1 ім. О.І. Копиленка, за дослідницько-пошукову роботу «Евакогоспіталь №3294» (керівник Зінченко Л.Ю.)

Напрям «Війна у спогадах очевидців»:

Портянко Дар’я, учениця 8 класу Красноградського НВК №3, за дослідницько-пошукову роботу «Перевірено цензурою» (керівник Пікалова І.С.);

Третяк Ірина, вихованка Красноградського РЦПО, за дослідницько-пошукову роботу «Естафета пам’яті» (керівник Хінцинська І.М.);

Ситник Валерій, учень 9 класу Хрестищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., за дослідницько-пошукову роботу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (керівник Нартов Г.А.).

Напрям «Ми вічно будемо пам’ятати і вам забути не дамо»:

Вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці», учні Зорянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, за дослідницько-пошукову роботу «Зоряні струни» (керівник Ярмолюк Н.В.);

Бондаренко Владислав, учень 9 класу Роздольської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., за дослідницько-пошукову роботу «Гортаючи сторінки історії війни» (керівник Бондаренко О.Г.)

Напрям «Герої не вмирають»:

Богатирьов Владислав, учень 9-А класу Красноградської гімназії «Гранд» , за дослідницько-пошукову роботу «Герої поруч з нами» (керівник Соловйова О.О.);

Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Красноградського РЦДЮТ на базі Добренського НВК за дослідницько-пошукову роботу «Герої творять дійсність – сучасність творить героїв» (керівник Ефендієва О.О.)

Напрям «Чорнобиль: події, долі, пам’ять»

Бугаєнко Павло, вихованець Красноградського РЦДЮТ, за дослідницько-пошукову роботу «Немов війну ми згадуєм той день, немов чуму, що поповзла землею…» (керівник Бугаєнко Т.О.);

Криштопік Анастасія, вихованка Красноградського РЦПО, за дослідницько-пошукову роботу «Спогади. «Герої не тільки на війні. Чорнобиль- індикатор людяності і… совісті» (керівники Чернятіна А.В., Єременко Т.В .).

  • Районного заочного конкурсу походу вихідного дня
  • Дипломом І ступеня нагороджено учнів 10-го класу Красноградської гімназії «Гранд»;
  • Дипломом ІІ ступеня учнівський загін «Юний історик» Добренського НВК;
  • Дипломом ІІІ ступеня учнів Роздольської ЗОШ І-ІІ ст.
  • Обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна

- Грамотою «Абсолютних переможців» нагороджено вихованців пошукового загону гуртка «Дитячий театр» (керівник Чекамова О.С.);

- Грамотою «Переможців» нагороджено вихованців пошуково-екпедиційного загону «Патріот» гуртка «Географічне краєзнавство» на базі Красноградської гімназії «Гранд» (керівник Розсоха В.В..);

- Грамотою «Лауреата» нагороджено вихованців гуртка «Юні туристи-краєзнавці» на базі Зорянської ЗОШ І-ІІ ст (керівник Ярмолюк Н.В.).

- Грамотою «Лауреата» нагороджено колектив учнів 7-А класу «Красноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені О.І.Копиленка (керівники Ващенко Л.М. Петрикіна К.І.);

- Грамотою «Лауреата» нагороджено Бондаренко Владислава учня Роздольської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Бондаренко О.Г)

  • Всеукраїнського конкурсу «Знайди героя-чорнобильця поруч»

Дипломом учасника нагороджено вихованця гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Бугаєнко Олексія (керівник Бугаєнко Т.О.)

  • Всеукраїнської філософської історико - краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», одне з завдань якої це сприяння патріотичному вихованню учнівської молоді. Для участі у конференції вихованцем Бугаєнко О. була підготована дослідницько-пошукова робота на тему «Земська лікарня. Проблеми збереження архітектурних памяток».

 

З метою надання додаткової освіти учнівській молоді, залучення творчо обдарованих учнів до науково – дослідницької діяльності та професійного спрямування вихованців, на базі Красноградського РЦДЮТ працює наукове товариство учнів «Едельвейс».

У науковому товаристві працює 4 наукових відділення: історії, наук про землю, хімії та біології, екології та аграрних наук. У товаристві навчається 20 слухачів.

Система викладання в науковому товаристві передбачає використання місцевого матеріалу, урахування умов регіону, самостійну роботу з інформаційними джерелами, співпрацю з науковими та громадськими організаціями.

Вихованці наукового товариства «Едельвейс» стали переможцями районного етапу конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН:

Кривошеїн Денис (керівник Розсоха В.В.) «Дослідження пісків кар’єру села Берестовенька Красноградського району» та Ціко Руслана (керівник Меднікова Л.П.) «Комплексне вивчення еколого-географічного стану грунтів с. Наталине Красноградського району Харківської області».

Учні наукового товариства «Едельвейс» стали учасниками Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «Ман-юніор ерудит» у номінації «Історик-юніор» переможцями стали 2 учні. Також 2 учні направили науково-дослідницькі роботи для участі у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-юніор дослідник».

Вивчаючи рідний край, учні набувають і за​кріплюють навички пошукової, дослідницької роботи, розширюють загальноосвітні знання. Краєзнавство, на сьогодні, є дієвим засобом національно-патріотичного виховання сучасного учня. Правильно організована краєзнавча робота у навчальному закладі стала ефек​тивним педагогічним і методичним засобом ви​ховання молодого покоління громадян нашої держави.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

  

 

 

 

 

 

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz