Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 21.08.2019, 12:28

Красноградський РЦДЮТ

Меню сайту

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Виховна робота

Виховна робота

 Реалізація мети виховної роботи

Виховна робота закладу підпорядковується Основним орієнтирам виховання учнів 1-11 класів, основною метою яких є: формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал.

Організаційно-масова робота закладу підпорядковується шести основним орієнтирам виховання які сплановані згідно тематичних періодів за темами:

 1. «Життя не вічне – вічні цінності людські» (ціннісне ставлення до себе)

Традиційні творчі справи: Рекламна акція в РЦДЮТ «Вітаємо, давайте знайомитись» , день відкритих дверей «Ви не знаєте про нас? Ми працюємо для вас!», круглий стіл: «Здоровий спосіб життя – тренд цивілізації», диспут «Чи вважаєш ти себе культурною людиною?», вечір запитань і відповідей «Світ моїх пізнань», конкурс малюнку «Щасливе дитинство», диспут «В чому краса людини?», вікторина «У грибному царстві» та ключова творча справа ток – шоу «Здоров’я – головний життєвий скарб».

 1. «Людей я буду любити, добро й милосердя чинити» (формування ціннісного ставлення до сімї, родини, людей)

Організовано та проведено традиційні творчі справи: сократівська бесіда «Людина має творити добро», круглий стіл «Чи добрі в тебе вчинки?», колективне спілкування «Нема друга – шукай, а знайшов – тримай», диспут з елементами групової роботи «Толерантність», виховна година «Шануймо старість», відкритий мікрофон «Людське життя – найвища цінність», Андріївські вечорниці, та ключова творча справа Новорічний ранок«Новорічні пригоди».

 1. «Мистецтво – місток від матеріального до духовного» (формування ціннісного ставлення до мистецтва)

Організовано та проведено традиційні творчі справи: музично-ритмічні змагання «Відчуй ритм», колективне творче панно «Зимове місто», свято «Українські образи і символи у світовому мистецтві», майстер-клас з фотомистецтва «Світовідчуття епохи», свято «Зустріч з майстринями Красноградщини», свято «Прощена неділя», вистава «Вухаста та хвостаста» , та ключова творча справа шоу-програма «Open stage».

 1. «Слава тобі, природо – матінка!»

Організовано та проведено традиційні творчі справи: відкритий мікрофон «Екологія і сучасний прогрес. Вплив людини на навколишнє середовище», святкова програма «А жінка в світ приходить для любові», гра-змагання «Допоможемо один одному доброю справою», брейн-ринг «Природа і я», дитяча прес-конференція «Людина – частина живої природи» та ключова творча справа: вистава «Екологічна казка».

 1. «Без труда нема плода»

Традиційні творчі справи: фотоколаж «Дерево цінують за плодами, а людину - за справами», коло спілкування «Вибір майбутньої професії», майстер-клас «Твори диво своїми руками», година спілкування «Чорнобиль не має минулого часу», усний журнал «Хліб-годувальник усьому голова», година спілкування «Всі професії важливі, всі професії потрібні», розважальна програма «Господар і господарочка», рольова гра «У пошуках себе».

Керівниками гуртків у виховних планах роботи за рік сплановано виховні заходи щодо реалізації Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів, індивідуальну роботу з вихованцями, батьками, заходи щодо співпраці зі школою.

Педагогічний колектив Красноградський РЦДЮТ протягом 2017/2018 навчального року організував та провів 17 районних масових заходів.

 • туристичні змагання присвячені міжнародному Дню туризму;
 • конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН хіміко-біологічного та історико-географічного напряму;
 • експедиція учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина-Україна»;
 • районний етап Всеукраїнської акції «Птах року-2017» канюк звичайний;
 • районний етап Всеукраїнського конкурсу «Парки-легені міст і сіл України»;
 • свята до Дня святого Миколая;
 • районний етап обласної виставки юних природо охоронців «Зимовий вернісаж»;
 • І-й відбірковий етап районного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття»;
 • виставка-акція «SOS вернісаж, або друге життя сміття»;
 • районний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста-2018»;
 • районний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім»;
 • районний етап Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт із природознавства (9-11 років) «Юний дослідник».
 • районний етап Всеукраїнського конкурсу декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»;
 • вернісаж дитячої творчості до 30-річчя зі дня Чорнобильської катастрофи;
 • фотовиставка «Територія пригод – 2018»
 • військово-патріотична акція «Слобожанські дзвони перемоги»
 • зимова першість Красноградського району з велосипедного туризму

Вихованці закладу стали учасниками обласних масових заходів:

 • акції «Молодь за здоровий спосіб життя»
 • виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання;
 • виставці-конкурсі писанкарства «Різдвяна писанка»
 • фестивалі академічного вокалу «Слобожанська камерата»
 • заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»виставка-конкурс «Український сувенір»
 • ХІІ Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Пізнай себе, сві рід, свій нарід»
 • конкурс творчих робіт «Новорічна композиція»
 • змагання з техніки велосипедного туризму
 • Кубок України з техніки велосипедного туризму
 • конкурс учнівських науково-дослідницьких робіт з валеології «Валеологічна культура – вибір ХХІ століття»
 • Фестиваль дитячої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття»

Красноградський РЦДЮТ спрямовує свою діяльність на активізацію туристсько-краєзнавчої роботи в районі. З цією метою на базі Центру організовується науково-практичні семінари для організаторів краєзнавчої та туристичної роботи ЗНЗ району. Протягом 2017/2018 навчального року проведено комплексну Спартакіаду серед ЗЗСО району зі спортивного туризму в рамках якої проведено 3 районних масових заходи туристсько-краєзнавчого напряму. Серед них: День туризму присвячений міжнародному дню туризма, зимова першість Красноградського району з велосипедного туризму, районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На базі РЦДЮТ успішно працює 3 гуртки туристсько-краєзнавчого напряму, вихованці яких неодноразові переможці районних та обласних змагань з техніки пішохідного, велосипедного туризму та спортивного орієнтування.

Вихованці гуртків «Велосипедний туризм» (керівники Мирончук А.І., Харченко В.М.) та «Юні туристи-краєзнавці (керівник Ярмолюк Н.В.) неодноразові переможці районних та обласних змагань з техніки велосипедного туризму та спортивного орієнтування. По закінченю навчального року 6 вихованців здобули та підвищили спортивні розряди.

Вихованці гуртка «Велосипедний туризм» Гета Юлія (керівник Мирончук А.І.) та Шолох Володимир (керівник Харченко В.М.) увійшли до складу обласної команди з велосипедного туризму, що представляли район на Кубку України з велосипедного туризму та нагороджені Грамотами за ІІІ місце.

РЦДЮТ є опорним закладом з екологічного виховання дітей та учнівської молоді в районі і ставить за мету надання кваліфікованої методичної допомоги вчителям біології, географії, педагогам-організаторам закладам загальної середньої освіти щодо організації роботи з екології та охорони навколишнього середовища, залучення учнів до участі в масових заходах екологічного спрямування та практичної природоохоронної діяльності, збереження довкілля.

Опорний заклад працює згідно з розробленим і затвердженим районним методичним кабінетом планом, відповідно до якого проводяться відкриті масові заходи, семінари для вчителів біології, районні виставки, конкурси.

Вихованці гуртків еколого-натуралістичного напряму неодноразові переможці обласних етапів конкурсів: акції «Птах року-2017», «День юного натураліста», виставки юних природоохоронців «Зимовий вернісаж», конкурсів «Парки-легені міст і сіл» та «Ліси для нащадків», конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства (9-11 років) «Юний дослідник» та ін..

Стратегія закладу позашкільної освіти спрямована на задоволення освітньо-культурних потреб і творчої самореалізації вихованців: пошук, розвиток та підтримку здібних, обдарованих учнів шляхом залучення до участі в районних, обласних, Всеукраїнських масових заходах, виставках, конкурсах, акціях. Так протягом 2017/2018 навчального року переможцями районних конкурсів стали 86 вихованців, 63 учнів стали переможцями обласних конкурсів, а 4 вихованці переможцями Всеукраїнських масових заходів.

10.05.2018 відбувся традиційний щорічний творчий звіт вихованців закладу який підбив підсумки роботи гуртків: вокальних, хореографічних, «Моделювання та конструювання одягу».

З метою надання додаткової освіти учнівській молоді, залучення творчо обдарованих учнів до науково – дослідницької діяльності та професійного спрямування вихованців, у закладі працює наукове товариство учнів «Едельвейс».

Слухачі наукового товариства працюють у 4 наукових відділеннях: історії, науки про Землю, хімії та біології, екології та аграрних наук, учні активні учасники районних, обласних та всеукраїнських інтелектуальних конкурсів, змагань, проектів, конкурсів-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. У товаристві навчається 51 учень.

 • викладання в науковому товаристві передбачає використання місцевого матеріал з урахування умов регіону, самостійну роботу з інформаційними джерелами, співпрацю з науковими та громадськими організаціями. З метою проведення наукових досліджень укладено угоду з екологічним факультетом Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Вихованці наукового товариства «Едельвейс» склали контрольний залік та захистили свої наукові роботи на районному етапі конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, переможцями стали 10 вихованців. Для участі у обласному етапі конкурсу-захисту допущено 4 учні., один з яких посів ІІ місце обласного етапу конкурсу-захисту МАН, 9 учнів отримали сертифікати всеукраїнського конкурсу МАН-Юніор Ерудит в номінації Екологія, 3 з яких мали відмінний результат, 6 - добрий, 2 учні отримали Дипломи ІІІ ступеню Всеукраїнського конкурсу «МАН-Юніор Дослідник», в номінаціях Історії та Екології, 3 слухача отримали сертифікати всеукраїнської філософської конференції «Пізнай свій рід, свій нарід».

Педагогічний колектив Красноградського районного центру дитячої та юнацької творчості приділяє велику увагу вихованню моральних якостей особистості через засоби учнівського самоврядування. З вересня 2017 року у закладі успішно функціонує районне учнівське самоврядування - добровільне об’єднання вихованців, створене для вироблення навичок самоврядування. Учнівське самоврядування має свій Статут, який є основним законом учнівського самоврядування, в якому чітко сформульовані мета, завдання діяльності, напрямки роботи, права та обов’язки її членів.

Красноградська районна асоціаці старшокласників «Сузіря» діє на базі Красноградського РЦДЮТ. Головною метою діяльності якої є забезпечення ефективної виховної системи району; створення умов для соціалізації особистості, формування її духовної культури на основі національних традицій рідного краю; розвиток здібностей; розкриття перспектив участі молоді у громадських структурах.

Так, протягом 2017/2018 навчального року районна рада старшокласників брала участь у засіданні обласної ради старшокласників, організували та провели велику кількість масових заходів та акцій. Відбулись цікаві зустрічі. Старшокласники брали участь у засіданні обласної «Академії лідерства» та відвідували заняття по проекту «Школа лідерів».

Протягом 2017/2018 навчального року районною радою старшокласників організовано акцію «Оберіг для солдата» до Дня Захисника України. Лідери учнівського самоврядування власноруч виготовляли обереги з вовни та разом з продуктами харчування відправили до військової частини у Попеасне. До Дня писемності і української мови проведено акцію «Мова єднання». Здійснено соцопитування учнів закладів загальної середньої освіти та пересічних громадян щодо особистого ставлення до української мови. По даним соцопитування написано статтю до районної газети «Вісті Красноградщини». До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в районному будинку культури проведено молодіжну акцію «Знати сьогодні, щоб жити завтра». На день Святого Миколая члени ради старшокласників відвідали вихованців реабілітаційного центру. Акція «Від серця до серця» була проведена з метою приділити увагу дітям, пограти з ними та подарувати зібрані іграшки. До Дня Святого Валентина у місті проведено акцію «Таємний Валентин». Власноруч виготовлені валентинки члени районної ради дарували у місті пересічним громадянам. До Дня вишиванки проведено акцію «Україна вишивана». На малій площі міста створили мапу України з елементами вишивки кожного регіону.

Щомісячно протягом навчального року брали участь в засіданні обласної ради старшокласників на базі КЗ «Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості». З 11 по 13 січня брали участь в обласному навчально-тематичному зборі лідерів, головною метою якого став благодійний різдвяний бал. Чергове засідання обласної ради старшокласників був присвячений протидії булінгу у школі. Члени ради старшокласників створювали відеоролик з порадами щодо протидії булінгу з хештегом #антибулінг. Визначною подією для лідерів учнівського самоврядування став обласний фестиваль «Лідер року» за результатами якого команда Красногиадської районної асоціації «Сузіря» нагороджена Грамотою за ІІ місце серед 21 команди області.

Протягом навчального року в рамках реалізації проекту «Школа лідерів» відбулися зустрічі з адвокатами Красноградського районного суді з метою обізнаності у сфері кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх та ознайомлення з роботою судової системи. Цікавою була зустріч зі студентами Української академії лідерства де лідерів самоврядування познайомили з роботою академії, провели багато цікавих тренінгів, зокрема з ораторського мистецтва. Вміння надавати першу долікарську допомогу формували представники Червоного Хреста. Під час зустрічі лідери мали змогу дізнатися про роботу організації Червоного Хреста та практично спробувати на манекенах здійснити непрямий масаж серця. Не менш цікавою була зустріч з представниками скаутської організації «Пласт». Під час зустрічі пластуни розповіли про принцип діяльності організації, запропонували цікаві ігри та подальшу співпрацю.

Не забули члени ради і про організоване дозвілля. У листопаді відвідали харківський театр «Мадригал». Побували на виставі «Дод Жуан». 14 лютого відвідали захід до Дня закоханих, організований Державною гімназією-інтернатом з посиленою фізичною підготовкою «Кадетський корпус» в місті Харкові. У квітні до Всесвітнього дня танців організували дискотеку з конкурсною програмою «Танцюють всі».

Члени ради старшокласників протягом року брали участь в засіданні україно-польського клубу, який відбувся за участі громадської організації «Дом полонії на Сході». У рамках засідання клубу деякі лідери щосуботи в м. Харків відвідували заняття з вивчення польської мови.

Щомісячно в рамках Школи розвитку відвідували заняття обласної «Академії управлінської майстерності», які відбувались на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Під час занять члени ради не лише побували на різноманітних цікавих тренінгах з різних тематик, а й мали змогу взяти участь у грі, запропонованій студентами ХарРІ НАДУ та на один день відчути себе справжнім студентом. Закінчилось навчання в «Академії управлінської майстерності» захистом власних проектів. Від Красноградської районної ради старшокласників було представлено 2 проекти по волонтерству та буккросингу. Обидва проекти були відзначені Дипломами за ІІІ місце.

Рак Анна - представниця Красноградської районної ради старшокласників взяла участь у Всеукраїнському саміті проактивних БУМ, організований Українською академією лідерства. 3 дні обміну досвідом, цікавих тренінгів та безліч нових ідей! З метою популяризації роботи районної ради старшокласників та спілкування створена сторінка у фейсбуці на якій регулярно висвітлюються події.

Аналітична діяльність стану виховної роботи у 2017/2018 навчальному році буде продовжена. Планується звернути увагу на впровадження в практику інноваційних виховних технологій, з використанням ефективного педагогічного досвіду.

У 2017/2018 навчальному році не було зафіксовано випадків травмування. Педагогічний колектив спрямував роботу на запобігання дитячому травматизму як під час освітнього процесу так і у позаурочний час. Значна увага була приділена проведенню профілактичних бесід, інструктажів, з боку адміністрації посилено контроль за проведенням профілактичної роботи щодо запобігання випадкам травмування учасників освітнього процесу, у тому числі і дорожньо-транспортному травматизму.

Розглянуто питання щодо дотримання нормативно-правових актів з питань безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму на засіданнях педагогічної ради закладу.

 

 

 

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz