Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 16.12.2018, 11:19

Красноградський РЦДЮТ

Меню сайту

www.mon.gov.ua

http://pedpresa.ua

Виховна робота

 

 Виховна робота

Реалізація мети виховної роботи

Виховна робота в закладі здійснюється відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту», основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243 та з метою формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал.

Для реалізації проблемної теми закладу: «Підвищення ефективності навчально- виховного процесу в закладі на основі компетентного підходу» у Красноградському РЦДЮТ був розроблений план організаційно-масової роботи, що складається з тематичних періодів які підпорядковуються шести основним орієнтирам виховання:

- Організаційно-масова робота закладу підпорядковується шести основним орієнтирам виховання які сплановані згідно тематичних періодів за темами:

- «Життя не вічне – вічні цінності людські» (ціннісне ставлення до себе). Традиційні творчі справи: рекламна акція в РЦДЮТ «Вітаємо, давайте знайомитись», день відкритих дверей «Від родини, до позашкільної родини», тренінг «Добро починається з тебе», природоохоронна експедиція в рамках Всеукраїнської акції «Птах року – 2016», виставка-ярмарка «Світ моїх захоплень», конкурсна програма «Козацькому роду нема переводу», тренінг «Кроки до успіху», бенефіс «Життя - це не ті дні, що пройшли, а ті, що запам’ятались» та ключова творча справа: спортивно- туристичний похід «Ми веселі і умілі, і спортивні, і кмітливі»);

- «Людей я буду любити, добро й милосердя чинити» (формування ціннісного ставлення до сімї, родини, людей). Організовано та проведено традиційні творчі справи: колективне ігрове спілкування «Дружба – це…», конкурсно-розважальна програма «РЦДЮТ – наша дружна сім’я», ігрова програма «Скарбничка мудрості», молодіжна акція «Знати сьогодні, щоб жити завтра», Андріївські вечорниці, конкурс новорічних плакатів «Зимова казка», Новорічні свята для молодших школярів «Пригоди Смішариків» та ключова творча справа Новорічний ранок«Новорічні пригоди»;

- ціннісне ставлення до себе (Конкурс "Пізнай себе - і ти пізнаєш світ», бесіда «Чи існує справжня дружба?», відверта розмова «Твоє майбутнє у твоїх руках», вечір поезії «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі», вечір поезії «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі», тренінг «Сам собі вихователь»);

- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей (святковий вечір «Родина, родина: від батька до сина!», тематичний діалог «Традиції та реліквії моєї родини», спортивна естафета «Тато, мамо, я – дружна сімя!», розважальна програма «Зустрічаймо зимоньку, зиму!», святкова програма до Дня Святого Миколая «Він вночі мандрує, сном і казкою чарує», новорічні свята для молодших школярів «Зимова казка»);

- ціннісне ставлення до мистецтва (Музично – розважальне шоу «Пісенний дивограй», конкурс – гра «Різдвяні вечорниці», відверта розмова «Поезія кохання», круглий стіл «Мистецький олімп рідного краю», шоу – пограма «Географічний брейн-ринг», виховна бесіда «П'ять хвилин з мистецтвом», конкурс витинанки «Казкова сніжинка»);

- ціннісне ставлення до природи (свято «Ой прийшла весна – красна!», святкова програма до Дня 8 Березня «Із любов′ю про жінку», конкурс малюнків «Ми дару­ємо вам світ», брейн – ринг «Природні таємниці!», екологічне свято «Екостежка для екознайки», круглий стіл «Та земля мила, де мати народила», конкурс – гра «Дивовижні звірі в українських казках»);

- ціннісне ставлення до праці (творчий звіт вихованців РЦДЮТ, трудовий десант на екологічну стежку «Збережемо природу Красноградщини», конкурс талантів «Умілі ручки», година спілкування на тему: « Хліб – годувальник, всьому голова», ерудит – шоу «Весняні традиції», мотиваційний тренінг «Найди свій шлях», виставка творчих робіт вихованців гуртків декоративно-прикладного мистецтва);

- ціннісного ставлення до суспільства та держави (конкурсна програма «Щасливе дитинство», конкурс малюнку на асфальті «Щасливе дитинство», інтелектуально-розважальна програма « Я люблю тебе, Україно!», свято «Літо, літечко, прийшло!», народознавче свято «Ой, на Івана, ой на Купала»).

Керівниками гуртків розроблено виховні плани роботи, які містять розділи: проведення виховних заходів, робота з обдарованими вихованцями та учнями схильноми до правопорушень, робота з батьками та співпраця зі школою. Протягом року виховні плани роботи коректуються до них вносяться зміни та доповнення. Усі заходи, які проводили керівники гуртків було проаналізовано з наданням конкретних методичних рекомендацій, також здійснювався внутрішній контроль проведених заходів методистами закладу.

Протягом 2016/2017 навчального року питання виховної роботи розглядались на засіданні педагогічної ради: «Про участь вихованців закладу в районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах», нарадах при директорові: «Про організацію учнівського самоврядування в Красноградському РЦДЮТ» (жовтень), «Аналіз проведення масових заходів під час осінніх канікулах», «Про організацію роботи з обдарованими учнями. Складання банку даних» (жовтень), «Аналіз проведення масових заходів під час осінніх канікул процесу» (листопад), «Про організацію роботи під час зимових канікул (грудень), «Про організацію і проведення весняних канікул», «Про впровадження Основних орієнтирирів учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (березень), «Про організацію і проведення творчого звіту вихованців закладу» (квітень).

Педагогічний колектив Красноградського районного Центру дитячої та юнацької творчості приділяє велику увагу вихованню моральних якостей особистості через засоби учнівського самоврядування. У закладі успішно функціонує учнівське самоврядування - добровільне об’єднання вихованців, створене для вироблення навичок самоврядування. Учнівське самоврядування має свій Статут, який чітко регламентує мету, завдання та напрямки роботи, права і обов’язки її членів.

Учнівське самоврядування Красноградського РЦДЮТ нараховує 124 члени. Виконавчим органом учнівського самоврядування є учнівська рада «Лідер» до складу якої входять: старостат профільних гуртків, ради соціально-реабілітаційного центру, еколого-натуралістичного центру, художньо-естетичного центру, науково-технічного центру, прес-центру.

На засіданнях учнівської ради „Лідер” порушуються питання:

  • організації та проведення ключових творчих справ, свят, концертів, конкурсно-розважальних програм;
  • участі в організації районних конкурсів, акцій, виставок;
  • участі в складанні плану роботи закладу на рік та на період канікул;
  • участь в організації літньої оздоровчої кампанії;
  • організації краєзнавчих екскурсій.

За активної участі малої ініціативної групи «Подорож» було вивчено попит вихованців на проведення краєзнавчих екскурсій до міст Полтави, Харкова.

Мала ініціативна група «Відпочинок» опікується питанням цікавого та масового дозвілля вихованців на період шкільних канікул, члени групи залучаються до участі у складанні плану роботи на канікули.

Щоквартально прес - центром ради видається газета «Новини позашкільного життя», в якій висвітлюються найбільш яскраві події закладу.

 Залучення батьків до виховної роботи

Батьки вихованців активно залучаються до організації та проведення різних конкурсів, фестивалів, свят, походів, екскурсій, зустрічей. Так, у жовтні під час проведення свята присвяченого Всесвітньому Дню туризму було підбито підсумки районної спартакіади з туризму та спортивного орієнтування із запрошенням батьків вихованців, дитячого телебачення.

Батьки вихованців – постійно відвідують масові заходи, що проводяться у закладі. У вересні 2016 року було проведено батьківські збори для вихованців позабюджетних гуртків, під час яких батьки мали змогу познайомитись з мережею гуртків Центру, оплатою роботи гуртків, навально-тематичним планом роботи гуртків, планом масових заходів та досягненням вихованців у змаганнях, конкурсах різного рівня. Протягом року в ЕЦТКС організована робота консультативного центру для батьків «Школа батьків», де розглядаються питання родинного, правового, статевого виховання дітей та підлітків у сімї; відбувається спільне обговорення шляхів виходу із кризових ситуацій.

Адміністрація Центру організовує і спрямовує роботу педагогічного колективу з батьківською громадкістю; безпосередньо спілкується з батьками, керує процесом співпраці педагогів з сім’ями, знайомить керівників гуртків з важливими завданнями, принципами, змістом і методами виховання дитини. Інформацію з різних питань батьки отримують через консультації, індивідуальні бесіди тощо. Особливо цікавлять батьків дні відкритих дверей, анкетування, виступи гуртківців. У вересні Центром традиційно було проведено акцію «Давайте познайомимось» по залученню учнів загальноосвітніх навчальних закладів району до роботи в гуртках. Батьки мали змогу познайомитися з діяльністю закладу, поспілкуватися з керівниками гуртків, побували на майстр-класах.

Традиційним стало проведення по закінченню навчального року творчого звіту вихованців Центру. Педагогічний колектив звітує про свою роботу перед батьками, демонструючи на сцені Красноградського районного будинку культури кращі вокальні номери, танцювальні та театральні постановки. До участі залучаються вихованці гуртків художньо-естетичного напряму: вокального, хорового, театрального гуртків, гуртків спортивного бального танцю (керівники гуртків: Шарова С.Г., Чекамова О.С., Алдашова Т.С, Величко М.В.). Свої здобутки продемонстрували вихованці гуртка «Моделювання та конструювання одягу» (керівник Хомович Н.В.). Глядачам будо представлено колекції суконь створених власними руками вихованців. Кращі роботи вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва були продемонстровані на виставці творчих здобутків.

Робота з навчальними закладами та громадськістю

Колектив РЦДЮТ бере активну участь в виховній роботі навчальних закладів через набір дітей до гуртків та проведення занять на базі навчальних закладів району: проведення спільних виховних заходів, екскурсій та походів для учнівської молоді; залучення дітей до участі у районних масових заходах.

Практично всі заходи закладу відображались в засобах масової інформації (репортажі на телебаченні, статті у пресі, або на сйті.) Це знайомить громадськість з проблемами та досягненнями вихованців Центру, взагалі, мотивує дітей до відвідування занять саме цього виду діяльності, брати активно участі у житті закладу.

З метою активізації туристсько – краєзнавчої роботи закладів освіти на базі РЦДЮТ організовано діяльність районного методичного центру для організаторів з краєзнавчої та туристичної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району.

Протягом 2016/2017 навчального року в рамках районної спартакіади Красноградським РЦДЮТ було організовано та проведено районі масові заходи:

- свято присвячене Всесвітньому Дню туризму;

- змагання з техніки велосипедного туризму в закритому приміщенні;

- районна дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»);

- заочний конкурс походу вихідного дня.

У вересні 2016 року в рамках проведення Всесвітнього дня туризму відбулися районні змагання з техніки велосипедного туризму Переможцями змагань стали вихованці гуртків «Велосипедний туризм» (керівники Харченко А.О., Мирончук А.І.), «Географи-краєзнавці» (керівник Розсоха В.В.).

З 10 по 14 травня 2017 року у селі Воробіївка, Немирівського району Вінницької області проходив Кубок України серед юнаків з велосипедного туризму.

У змаганнях брали участь 14 команд з різних регіонів та осередків України. За перемогу боролися команди: Вінницької, Волинської, Харківської, Сумської, Кіровоградської, Запоріжської областей.

Програма змагань була насиченою та різноманітною. Більш ніж 60 учасників змагались на дистанціях Кубку України, «фігурне водіння велосипеду», «тріал», «велосипедний крос» визначили переможців серед низки команд з усієї України.

Високий рівень підготовленості продемонструвала команда Харківської області, у складі якої були вихованці гуртків «Велосипедний туризм» Красноградського РЦДЮТ (керівники Харченко В.М., Мирончук А.І.).

Одним з найсильніших серед старших юнаків став вихованець Красноградського РЦДЮТ на базі Добренського НВК Шолох Володимир (керівник Харченко В.М.).

Серед молодших дівчат у особистому заліку другою була вихованка гуртка «Велосипедний туризм» Красноградського РЦДЮТ на базі Добренського НВК Кізіченко Анастасія (керівник Харченко В.М.).

Кращими спортсменами на дистанції «тріал» були кандидати у майстри спорту, вихованці гуртка «Велосипедний туризм» Красноградського РЦДЮТ на базі Кобзівського НВК Гета Юлія і Мирончук Владислав (керівник Мирончук А.І.).

8-14 липня 2017 року у місті Світловодськ Кіровоградської області відбулися змагання Чемпіонату України з пішохідного та велосипедного туризму серед юнаків.

У V Чемпіонаті України з велосипедного туризму взяли участь юні велотуристи з дванадцяти областей країни, в тому числі дві команди від Харківщини. Красноградський РЦДЮТ представляли два спортсмени: Мирончук Владислав та Шолох Володимир.

Програма змагань ІV класу складалася з комплексної дистанції, до якої входили фігурне водіння, тріал, велокрос та сорокакілометрова дистанція ралі.

Призером на дистанціях «тріал» та «велокрос» став Шолох Володимир, вихованець Красноградського РЦДЮТ на базі Добренського НВК (тренер Харченко В.М.).

У червні 2017 на зоні відпочинку м. Краснограда вже другий рік поспіль стало традиційним проведення військово-патріотичної гри «Джура». Основною метою якого є - виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення широкого загалу молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи; виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості, ініціативи на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій; виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя; забезпечення єдності виховання та розвитку психологічної підготовки дітей та молоді до захисту Вітчизни.

У районній грі брали участь 16 команд загальноосвітніх навчальних закладів Красноградського району.

Умовою змагань було проходження маршруту, кожним роєм (впорядкування команди), що складається з шести станцій: туристична (смуга перешкод), конкурс «Рятівник», змагання бійців, конкурс «Відун», конкурс «У колі друзів». Від учнів вимагалося наявність високих морально-психологічних та морально-бойових якостей, знань історії, біології, географії, культури та побуту рідного краю, вміння долати навісну переправу та в’язати туристичні вузли, здійснювати взаємодопомогу.

Кращі туристичні уміння та навички показали команди: Красноградської гімназії «Гранд», Піщанського, Кобзівського та Добренського НВК.

РЦДЮТ є опорним закладом з екологічного виховання дітей та учнівської молоді в районі і має за мету:

- надання кваліфікованої методичної допомоги заступникам директорів з виховної роботи, вчителям біології, географії, педагогам-організаторам загальноосвітніх навчальних закладів щодо організації роботи з екології та охорони навколишнього середовища, залучення учнів до участі в масових заходах екологічного спрямування та практичної природоохоронної діяльності, збереження довкілля.

- проведення майстер-класів з метою популяризації нетрадиційних форм та методів екологічної роботи методистами та керівниками гуртків еколого-натуралістичного профілю;

- активізація роботи учнів на екологічних стежках;

- активізація роботи в закладах освіти екологічних агітаційних бригад;

- популяризація екологічних знань серед широких верств населення та учнівської молоді;

- популяризація досвіду екологічної та природоохоронної роботи РЦДЮТ;

- формування екологічної свідомості школярів;

- активізація науково-дослідницької роботи обдарованих учнів з екології;

- залучення учнів шкіл, батьків, громадськості до проведення трудових десантів по впорядкуванню довкілля.

Опорний заклад працює згідно з розробленим та затвердженим районним методичним центром відділу освіти Красноградської РДА планом, відповідно до якого проводилися відкриті масові заходи, семінари для вчителів біології, районні виставки, конкурси. Серед яких: всеукраїнські акціі «Птах року», «День юного натураліста», конкурс «Парки-легені міст і сіл», новорічно-різдв’яна виставка «Новорічна композиція», юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста», фестиваль екологічної просвіти (агітбригад) «Земля – наш спільний дім», виставка –акція «SOS-вернісаж».

 

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz